Монтаж дерев'яних сходів

Монтаж дерев'яних сходів у Львові

Монтаж дерев'яних сходів

Якщо людина, яка будує заміський будинок, не збирається обладнати його ескалатором, ліфтом або іншим пристроєм пересування між першим та другим поверхом, то швидше за все, рано чи пізно його зацікавить питання: «Скільки коштує монтаж сходів із дерева?». Проаналізувавши середні ціни на ринку, ми дійшли висновку, що вони можуть сильно відрізнятися. Пробігшись сайтами різних виробників, Ви переконаєтеся в тому, що за зовні схожі конструкції вказується різна ціна. З чого вона формується і на чому можна заощадити при облаштуванні сходів?

Чинники, що впливають на ціноутворення

Ціна на дерев’яні сходи, як і на будь-які інші вироби, складаються з трьох складових: 

1. Матеріали. 

У цьому випадку враховується сорт деревини. Вона вибирається з урахуванням вимог до зовнішнього вигляду майбутньої конструкції, її ціни та довговічності. Найдешевшим варіантом сосна та ялина, найдорожчими екзотичні породи деревини. Ну а найпоширенішими в наших умовах дуб, ясен, модрина, бук та інші місцеві тверді породи. 

2. Розміри та тип конструкції. 

Ціна на дерев’яні сходи, що ведуть на другий поверх, також може залежати від типу несучої основи та варіанта її кріплення. Їх потрібно вибирати з урахуванням місця розташування, передбачуваної прохідності та навантажень, вимог до безпеки та зручності експлуатації. Ні для кого не секрет, що пряма одномаршева конструкція буде дешевшою, ніж сходи із забіжними сходами або поворотним майданчиком.

Додаткові конструктивні складові

Для переміщення між рівнями, що знаходяться на різній висоті, достатньо ступенів, які закріплені на косоурах або тятивах. Всі інші елементи тільки збільшують вартість виготовлення дерев’яних сходів. Сюди належать балясини, перила, підступники, майданчики. Вони не просто роблять конструкцію більш зручною та функціональною, але й надають їй завершеного зовнішнього вигляду, дозволяючи візуально зв’язати сходи з іншими частинами інтер’єру. 

Як знизити витрати на виготовлення сходів? 

Кожен господар має свої фінансові можливості та пріоритети, і для більшості актуальне питання зниження вартості певних конструкцій. Багато хто приймає рішення про те, щоб зробити більшість робіт своїми руками, інші ж вважають за краще доручити все фахівцям. Що стосується влаштування сходів, то в цьому плані пропонуються три варіанти: створення за індивідуальним замовленням, покупки типової конструкції з точним підганянням за місцем та оздоблення деревом каркасу з інших матеріалів. Як буде вигідніше?

Типові конструкції

Най менш витратніший варіант, якщо габарити та тип конструкції відомі заздалегідь, а сам проект розроблявся з урахуванням таких габаритів. Сам процес виробництва типових сходів технологічніший, а значить і менш витратний.

Увага! Більшість виробників виготовляють окремі елементи, з яких, немов із конструктора, можна зібрати сходи різної конфігурації та розміру. Це можна зробити своїми руками, оскільки до комплекту додається докладна та зрозуміла інструкція.

Оздоблення каркасу

Щоб зменшити вартість виготовлення сходів із дерева, іноді вдаються до монтажу каркасу з монолітного бетону чи металу.

Але заощадити на цьому можна лише у двох ситуаціях: 

– Якщо каркас був зроблений професіоналами, які добре знаються на технології подальшого облицювання. Інакше переробки та припасування можуть призвести до збільшення Ваших витрат. 

– Якщо оздоблення складатиметься тільки в монтажі дерев’яних сходів. Пристрій металевої або бетонної основи обійдеться не набагато дешевше, в порівнянні з дерев’яним, а разом з повним облицюванням для надання їй виду дерев’яної вона обійдеться набагато дорожче. 

Увага! Не можна не відзначити і те, що такі конструкції більш практичними, оскільки відрізняються довговічністю та високою міцністю. Порівняно з повністю дерев’яними сходами, вони не скриплять з часом.

Створення сходів за індивідуальним проектом

Безумовно, якщо Вас не турбують витрати, а лише естетична сторона, то краще віддати перевагу індивідуальному оформленню житла. Але в такому випадку варто знати, скільки коштує монтаж дерев’яних сходів і яких витрат Ви не зможете уникнути.

Також не забувайте, що саме створення індивідуального проекту буде статтею витрат. У ньому мають бути розраховані всі конструкторські рішення, ретельно промальовані всі деталі, перераховані матеріали і т.п. 

При цьому для створення проекту від господаря знадобиться така інформація: 

– Висота поверху відстань між підлогою верхнього та нижнього рівнів. 

– Тип конструкції: з поворотом (на 180, 90 градусів), пряма, із забіжними сходами або майданчиком, гвинтова і т.д. 

– Ширина сходового маршу. 

– Матеріал виготовлення.

– Висота огорож. 

– Необхідність обробки (лакування, тонування) та монтажу.

різновиди, тип конструкцій сходів

Далі на основі проекту готується кошторис на виготовлення, що включає такі пункти: 

– Весь список проектних робіт. 

– Вартість виготовлення кожного з елементів конструкції косоурів, сходів, поручнів тощо. 

– Ціна на обробку елементів тонування, шліфування, фрезерування пазів та кромок. 

– Витратні матеріали клей, кріплення, лаки, ґрунтовка і т.д. 

– Транспортні витрати. 

– Монтаж в дома.

Отже, скільки коштує монтаж сходів із дерева?

Зазвичай монтаж складає 20-30 відсотків від підсумкової вартості, залежно від того, наскільки складною буде конструкція. Ви можете заздалегідь виявити, скільки коштуватиме монтаж дерев’яних сходів, і з метою економії відмовитися від цього пункту. Але будьте готові до того, що в такому разі термін гарантії може бути виключений із договору або знижений.